Dünya

İsrail saldırılarında siviller yaralandı – Suriye — Apsny News


Suriyeli bir askeri kaynak devlet medyasına verdiği demeçte, saldırının Lübnan yönünden başlatıldığını söyledi.

Suriye Arap Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, İsrail’in Suriye’nin Humus bölgesini hedef alan hava saldırısında üç sivil yaralandı. Ordu, gelen füzelerin bazılarını önlediğini, ancak birçoğunun hedeflerini bulduğunu söyledi.

Cumartesi sabahı erken saatlerde Humus’ta patlamalar meydana geldi. “bir dizi füze” kent ve çevresine yağmur yağdı, SANA söz konususaldırıların kuzey Lübnan üzerindeki hava sahasından başlatıldığını söyleyen adı açıklanmayan bir askeri yetkiliye atıfta bulunuyor.

Saldırı sonuç verdi “Üç sivilin yaralanması, bir sivil gaz tankının ateşlenmesi ve çok sayıda tank ve kamyonun yakılması” kaynak, ayrıca Suriye hava savunmasının “saldırganın füzelerini durdurdu ve bazılarını düşürdü.”

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), belirli saldırılar hakkında yorum yapmaktan kaçınma şeklindeki olağan politikasına uygun olarak Cumartesi günü herhangi bir operasyonu doğrulamadı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu daha önce füze fırlattığını kabul etmişti. “yüzlerce” Bununla birlikte, son on yılda Suriye topraklarına yönelik saldırıların çoğu, cihatçı isyancı gruplara karşı mücadelesinde Şam’a yardım eden İran destekli güçlere yöneliktir. IDF ayrıca Suriye ordusunu İsrail için tehdit oluşturduğunu iddia ettiği Lübnanlı militan örgüt ve siyasi parti Hizbullah ile çalışmakla suçladı.

Suriye medyası, Pazartesi günü işgal altındaki Golan Tepeleri sınırına yakın bombardımanın yanı sıra Nisan ayı başlarında bir hava saldırısı da dahil olmak üzere bu ay çok sayıda İsrail saldırısı bildirdi. iki üyeyi öldürdü İran’ın seçkin İslami Devrim Muhafızları Birliği’nden. IRGC misilleme sözü verdi ve Suriye’den fırlatıldığı iddia edilen bir insansız hava aracı daha sonra vuruldu Times of Israel’in askeri bir kaynağa dayandırdığı haberine göre İsrail güçleri tarafından öldürüldü.

IDF ayrıca günler sonra Suriye’nin güneyinden birkaç roket atıldığını ve bazılarının İsrail topraklarına düştüğünü iddia etti. Herhangi bir zayiata veya hasara yol açmasalar da, saldırı misilleme olarak topçu ve drone saldırılarına yol açtı.

Cumartesi günkü Humus saldırısı, İran Dışişleri Bakanı Hossein Amir-Abdollahian’ın Lübnan’ın İsrail sınırını ziyaret ederek bazı Hizbullah üyeleri de dahil olmak üzere yerel yetkililerle görüşmesinden birkaç saat sonra gerçekleşti. Yolculuk sırasında FM şunları söyledi: “olumlu gelişmeler” Bölgede yol açacağı “Siyonist varlığın çöküşü” İsrail’den bahsediyor.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu